vinjetAgrāk blūžu, bikšu, kleitu un citu apģērbu šūšana mājās bija daudzu sieviešu izplatītākā un iemīļotākā nodarbe. Kad veikalos parādījās liels daudzums dažādu apģērbu, to sieviešu skaits, kuras prata šūt pašas, ievērojami samazinājās.
Ar laiku radās citas problēmas. Vai Jums kādreiz ir nācies domīgi lūkoties uz biksēm, kas pašūtas no kvalitatīva materiāla, bet ir nepiemērotā krāsā? Jūs iztēlojaties, cik labi Jūs tādās biksēs izskatītos, ja tikai tās būtu mazāka izmēra un citā krāsā? Vai Jums ir nācies izvēlēties starp glītu, bet dārgu apģērbu, un neglītu, bet lētu? Vai jūs uzdevāt sev jautājumu, kāpēc jāmaksā tik daudz par slikti sašūtu, lēta materiāla Ķīnā ražotu uzvalku? Tādas lietas pārdod ne tikai tirgū, bet arī veikalos, kur tirgo preces ar “zīmolu”.


Tieši tāpēc daudzas sievietes secina, ka visvieglākais veids kā tikt pie laba apģērba ir – sašūt to pašai.Tā kā krīzes laikā šūšanas ateljē pakalpojumu izmantošana ir diezgan dārga, labākais risinājums ir – iemācīties šūt pašai.


Sievietes dotumus šūšanā nosaka ne tikai iedzimtas prasmes, gaume un intuīcija. Ir vajadzīgas arī teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, bez kurām apģērbu šūšana pārtop par nelietderīgu darbu, bet rezultāts – par slikta garastāvokļa avotu.
Apģērba šūšanas process sastāv no trim posmiem: modelēšana-fasona izveide, konstruēšana-piegrieztņu veidošana un šūšana. Mācību procesā mēs iepazīsimies ar tām šūšanas materiālu īpašībām, kas nosaka apģērba šūšanas tehnoloģiju. Mūsu studenti iegūs zināšanas par apģērbu sortimentu, šūšanas darbu terminoloģiju, iemaņas šūšanā ar rokām, šūšanā ar šujmašīnu, kā arī gludināšanas darbos. Pareiza darbu secība, rūpīga apdare, modernas detaļas, prasmīgas un veiklas rokas – lūk, kas ir jebkuras šuvējas veiksmes ķīla.


Lai apgūtu kursu “Apģērbu konstruēšana un šūšana”, nav praktiski nekādu šķēršļu – nav ne pieredzes, ne vecuma ierobežojuma, mēs apmācam sākot no nulles. Pat redzes traucējumi nebūs šķērslis, jo mūsu šujmašīnām ir palīgierīces diega ievēršanai adatā. Galvenais ir vēlēšanās.


Visi, kam ir minimālas zināšanas matemātikā, zīmēšanā un rasēšanā, atradīs mūsu kursos atbildes uz jautājumiem: kā panākt lai šūtais izstrādājums labi izskatītos, būtu izturīgs, ilgstoši saglabātu formu valkāšanas laikā.


Pēdējā desmitgadē mode atrodas pretrunā ar jau nostiprinātiem pieņēmumiem, lauž tos un apvieno dīvainās konstrukcijās. Šujiet no jebkuriem materiāliem, apvienojiet vieglu, plānu audumu un kažoku, ādu ar kokvilnu, dariet visu ko vien vēlaties! Radiet un gūstiet no tā baudu. “Cilvēkam pašam ir jābūt mākslas darbam vai arī jāietērpjas mākslas darbā”. Kā jums patīk šī O. Vailda doma?