vinjetKad pirms vairāk kā 10 000 gadiem mūsu māsas ievēra kaula adatā brieža dzīslu, lai sašūtu vīram skaistus, siltus, grezniem rakstiem izrakstītus zvērādas apavus, viņas pat nenojauta kā progress mainīs šo vissenāko un populārāko sieviešu nodarbošanos.


Šodien mēs izšujam ar nerūsējoša metāla adatām uz fabrikā austa auduma un vadāmies pēc raksta, kuru mums sacerējis dators. Mēs vairs nenoskatāmies krekla rakstu no kaimiņu Ilzītes, bet apmaināmies ar zšuvumu rakstiem elektroniski- planetāros mērogos. Kaut kas tomēr ir saglabājies no 10 000 gadu tālās pagātnes- tā ir tieksme izgatavot sev, saviem tuviniekiem un draugiem oriģinālas, interesantas, praktiskas, ar izšuvumiem greznotas lietas, kurās būtu saskatāma autora personība, gaume un stils.


Izšuvumu pasaule ir plaša un daudzveidīga. Un no sirds kļūst žēl cilvēku, kuriem tādi vārdi kā „melnie darbi”, „sašiko”, „hardangers”, „rišeljē”,
„Asīzes izšuvums” ir tikai tukša skaņa. Kuri domā, ka izšūšanu ar diegiem un zšūšana ar lentītēm ir viens un tas pats. Kuri nezina kā ar pāris veikliem dūrieniem izveidot uz auduma telpisku, plaukstošu ziedu, līdz vissīkākajai detaļai līdzīgu īstajam – tam, kurš aug pļavā vai dārzā. Ar diegiem, dzijām, lentītēm un pērlītēm mēs varam radīt tādu skaistumu, kas neapnīk, nenovīst, bet priecē acis un sirdi gadiem ilgi. Mēs varam pārvērsties dievietēs, radīt savu krāsu un formu pasauli un valdīt tajā. Fantāzijas iespējas ir neizsmeļamas. Ja tām vēl pievieno tehniskās zināšanas (izšūšanas darba paņēmienus), kompozīcijas teoriju un krāsu mācību, katrs var kļūt par mākslinieku. Mūsu kursa nosaukums ir „Modernā izšūšana”.


Šodien, tehnoloģiju laikmetā, modē ir nostaļģija pēc senatnes. Tātad, aktuāli kļūst visi senie izšūšanas veidi (kuri ir ietverti mūsu mācību kursā). Tos mūsdienīgi pielietot Jums palīdzēs kompozīcijas un krāsu teorijas studijas.


Apmācības laikā jūs iepazīsieties ar šādām izšūšanas tehnikām: neaustais gobelēns, japāņu izšūšanas tehnikas sašiko un temari, diegu grafika jeb simegrāfija, izšūtās aplikācijas, izšūšana uz trikotāžas un filca, savilkumi, krokojumi, pildījumi, izšūšana uz skaitāmiem audumiem (baltie, melnie un krāsainie darbi), dažādu laikmetu izšuvumi ar klājdūrieniem, mežģīņu izšuvumi, reljefie un trīsdimensionālie izšuvumi, izšūšana ar lentītēm, izšūšana ar zeltu, pērlītēm, vizuļiem un pusdārgakmeņiem.


Iespējams, ka termins „ēnu izšuvums” izklausās nereāli, bet izšūšanas pasaulē šāds brīnums eksistē. Jūs uzzināsiet kas ir rokoko, rišeljē un broderī. Jūs apgūsiet daudzus dažādus izšujamos dūrienus un darba paņēmienus, kurus iespējams pielietot rotājot apģērbu, aksesuārus, glezniņas, suvenīrus, un dekoratīvus interjera priekšmetus, kā arī iegūsiet praktiskās iemaņas izšuvumu kopšanā, diegu un dzijas krāsošanā.
Laipni gaidītas arī tās dalībnieces, kuras ar diegu un adatu vēl nav strādājušas.