vinjetMode, tāpat kā visa mūsu dzīve, mainās ļoti ātri. Lai paspētu līdzi laikam, ir ātri jāatjauno un jāpaplašina sava garderobe.


Kura no mums, šūšanas meistarēm, gan nav pētījusi modes žurnālu piegrieztnes, cerībā sameklēt savu sapņu kleitu? Izskatot attēlus, mēs visbiežāk secinām, ka visā žurnālā ir divi vai trīs interesanti modeļi un tie paši – mums nepiemērota izmēra. Tā sanāk, ka nav no kā izvēlēties. Bet žurnālus mēs, protams, pērkam… un tie krājas mūsu skapī. Vēl jau ir klienti ar nestandarta figūrām, kuri pieprasa lai modeļi būtu interesanti: ar atdaļu vai savādu griezumu, vai drapējumu; kaut kur volāns vai – lai žabo apkakle pati par sevi veidotos… Visiem gribas kaut ko neordināru!
Ja Jums šādas izjūtas šķiet pazīstamas, ja Jūs sapņojat pārveidot savu vizuālo tēlu par īstu mākslas darbu, izmēģinot sevi modelētājā lomā, aicinām Jūs uz “Apģērba konstruēšanas un modelēšanas” kursu. Šis mācību kurss ir loģisks turpinājums kursam “Apģērba šūšanas tehnoloģijas” un noderēs tiem, kas jau ir apguvuši šūšanas pamatus. Mūsu nodarbībās Jūs uzzināsiet daudz interesanta par tērpu vēsturi, iepazīsieties ar dažādiem apģērba stiliem un pēdējām pasaulēs modes tendencēm. Jūs uzzināsiet kā strādāt ar audumu, līnijām un krāsām, pareizi izvēlēties apģērba krāsu gammu un auduma faktūru, racionāli veidot garderobi, piemeklēt un sagatavot vajadzīgos aksesuārus.


Jūs iemācīsieties pareizi noteikt cilvēka figūras proporcijas, samazināt un palielināt gatavas piegrieztnes. Un pats galvenais, Jūs apgūsiet modernu svārku, blūžu, bikšu, sporta, lietišķā un vakara apģērba izgatavošanas procesu jebkura vecuma un jebkādas ķermeņa uzbūves sievietei, kā arī vīriešu un bērnu apģērba izgatavošanu pēc individuālajiem mēriem.


Pati lielāka uzmanība kursā būs veltīta dažādu sarežģītu fasonu konstruēšanai. Apģērbu modeļu izgatavošanas procesā ir svarīgi mācēt veidot dažādus konstruktīvus elementus: aizdares, apkakles, tai skaitā reljefus, rišas, volānus, ieloces, ielaidumus, aplikācijas un citus.
Apģērbu konstruēšanas un modelēšanas kurs satur lielu apjomu teorētiska materiāla. Tomēr, mācības ir ar praktiska raksturu, jo mācību procesā lielāka daļa tiks veltīta izstrādājuma konstruēšanas radošajam darbam. Tāpēc mūsu absolventi pēc kursa pabeigšanas būs labi sagatavoti tam, lai spētu patstāvīgi strādāt un īstenot dzīvē visas savas radošās idejas!