vinjetAdīšanas attīstība aizsākās sen pirms mūsu ēras. Tā pastāvīgi evolucionēja, sākot no adāmadatas līdz visdažādākajām adāmmašīnām. Pirmo adāmmašīnu radīja draudzes priestera palīgs Viljams Lī no Vulbridžas 1589. gadā, Anglijā. Šis cilvēks mēģināja ar to noadīt zeķes, jo tajā laikā tās bija neatņemama garderobes sastāvdaļa. Parasti tās tika vai nu šūtas no auduma un vai plānas ādas gabaliem, vai arī adītas ar rokām. Interesanti ir tas, ka aukstā laikā vīrieši ģērba pat pa 12 zeķu pāriem vienlaicīgi!


Tomēr Anglijas karaliene Elizabete I atteicās patentēt Viljama izgudrojumu. Zeķes, kas tika noadītas ar adāmmašīnas palīdzību, tai likās biezākas nekā no zīda šūtās, tāpēc viņa ieteica adāmmašīnas izgudrotājam «pelnīt iztikas naudu godīgā veidā». Viljams Lī apvainojās un emigrēja uz Franciju, un Ruanas pilsētā atvēra pirmo mehānisko trikotāžas darbnīcu. 18.gs. beigās Francijā tika izgudrota apļveida trikotāžas mašīnu, kas adīja adījumu caurules veidā. Zeķes, kas bija noadītas ar šo mašīnu, ātri vien izkonkurēja ar roku adītos izstrādājumus, tā kā bija daudz lētākas un laiks, kas bija jāpatērē, lai tās noadītu, bija daudz mazāks.


Adāmmašīna ir sarežģīta iekārta. Mūsdienu trikotāžas mašīnas savas uzbūves sarežģībā nereti tiek salīdzinātas ar kosmosa kuģiem. To priekšrocības ir neapstrīdamas — adīšanas ātrums, pieejamais lielais skaits dažādo adījumu veidu, un noadītā adījuma līdzenums.
Dažām meistarēm jau ir adāmmašīnas, kuras tās izmanto regulāri. Varbūt kādreiz to nopirkusi, un tā vietā, lai pastāvīgi izpētītu, kā tā darbojas, Jūs to nolikāt pieliekamajā vai arī zem gultas, kur tā joprojām stāv un pārklājas ar putekļiem? Mūsuprāt, šobrīd ir īstais laiks, lai adāmmašīnu izvilktu, iztīrītu, noregulētu un sāktu ar to adīt kaut ko modernu sev un saviem tuvākajiem.


Citas rokdarbu cienītājas tikai sāk aizdomāties par adāmmašīnas iegādi, un tām rodas vienkāršs jautājums – kāda ražotāja izstrādājumu iegādāties? Lai Jūs nekļūdītos savā pirkumā, mēs detalizēti izskaidrosim izplatīto adāmmašīnu modeļu priekšrocības un trūkumus.
Adīšana ar adāmmašīnu ir ļoti interesants un radošs process, kuru varētu iedalīt trijās daļās:

1. Izstrādājuma projektēšana, modelēšana un dzijas izvēle;
2. Tehniskais izpildījums — adījuma raksta parauga adīšana, cilpu aprēķins, izstrādājuma sastāvdaļu adīšana;
3. Izstrādājuma daļu savienošana.
Lai Jūsu noadītās drēbes Jums sagādātu prieku, ir jāpievērš uzmanību katrai izstrādājuma veidošanas stadijai, jo gala produkta kvalitāte ir atkarīga no tā, cik pareizi būs veikti darbi katrā no stadijām. Mēs Jums iemācīsim izplānot adījuma veidošanu, no daudziem iespējamajiem dažādo operāciju veikšanas veidiem izvēlēties Jums atbilstošāko, un, protams, nebaidīties eksperimentēt.


Mēs detalizēti paskaidrosim par dažādo adījuma rakstu un zīmējumu veidošanu, par adījuma blīvuma veidošanas procesu, parādīsim, kā var adīt, izmantojot dažādus adījuma pinumu veidus, lai radītu modernus un profesionāli izgatavotus adījumu modeļus.


Šajos kursos Jūs iemācīsieties ne tikai adīt, izmantojot dažādus pinumu veidus, kā, piemēram, mežģīņpinumu, daudzkrāsu žakardu, pančleizu, fangpinumu, bizes, u.c., bet arī pareizi ekspluatēt un rūpēties par savu adāmmašīnu. Jāpiebilst, ka adīšana, izmantojot adāmmašīnu, Jums ne tikai sagādās prieku, bet arī sniegs praktisku palīdzību.


Ja Jūsu galva ir dažādu ideju pārpilna, tomēr Jums nav tik daudz brīvā laikā un pacietības, lai adītu ar rokām un ļoti gribas paātrināt adīšanas procesu, tad mūsu sniegtie kursi ir tieši tas, kas Jums ir nepieciešams. Mēs palīdzēsim Jums atrast kopīgo valodu ar Jūsu adāmmašīnu, lai iegūtu no tās to, ko Jūs esat iecerējuši!