Meistarklase

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Tamborētas pērlīšu auklas

Meistarklase

„Tamborētas

pērlīšu auklas

.

Pieteikties kursiem!

perlisu_auklas  NEPIECIEŠAMA tamborēšanas prasme!
Tamborētas auklas ir viena no tradicionālajām pērļošanas tehnikām. To apguvuši, Jūs varēsiet izgatavot lielu daudzumu dažādu rotu. Tieši tamborētās auklas ir tehnika, kurā strādājot, ne sevišķi labi kalibrētas pērlītes sagulsies līdzenās rindās. Tamborētās auklas ir mīkstas un elastīgas, tās lieliski saglabā formu, maigi un patīkami pieskaras Jūsu ādai.
Programmā:
1. nod. Turku auklas
2. nod. Cauruļveida pērlīšu auklas
KURSU ILGUMS – 8 stundas.

Pētot ilustrētu tamborētu auklu darināšanas aprakstu grāmatā vai žurnālā, dažkārt rodas jautājumi un neskaidrības. Mūsu pasniedzēji atbildēs uz Jūsu jautājumiem, nodemonstrēs visas pērlīšu auklu tamborēšanas nianses, izskaidros kā lasāmi tehniskie zīmējumi, kā jāizvēlas pērlītes, ierādīs kā piestiprināma rotas aizdare.

Turku auklas

Lai saprastu turku auklas tamborēšanas principu, neiztikt bez laba apraksta un speciālista paraugdemonstrējuma. Toties, pēc šīs metodes apgūšanas, gribas to pielietot vēl un vēl, bezgalīgi kombinējot visdažādākās materiālus. Jo turku auklai varat izmantot ne vien pērlītes un krelles, bet arī – stikla salmiņus, skaldītās pērlītes, akmens drumslas un gliemežvāku gabaliņus. Tātad šai tehnikai ir bezgala daudz varietāšu.
Šādas auklas ir ļoti plastiskas un top ātri. Darbam nepieciešamie materiāli: tamboradata, diegs, adatiņa pērlīšu uzvēršanai un pērlītes. Visām šīm sastāvdaļām jābūt savstarpēji salāgotām.
Mācību sākumposmā ir svarīgi, lai darba diegs būtu gaišā krāsā. Pašu diegu auklā īpaši saredzēt nevarēs, tāpēc praktiski visas krāsainās auklas var tamborēt no balta vai melna diega.

Cauruļveida pērlīšu auklas.

Ja vadāmies pēc vispārpieņemtās versijas, tad mūsdienu tamborētās pērlīšu auklas – caurulītes cēlušās Balkānos. To pirmsākums – tamborētas čūskiņas, kuras 1. Pasaules kara laikā karagūstekņu nometnēs Ēģiptē, Mezopotāmijā, Grieķijā un Mena salā tamborējuši turku karagūstekņi.
Kā pierādījumu šim faktam Valērija Hektora savā grāmatā „Pērļošanas māksla” ievietojusi fotogrāfiju, kurā redzama čūska, uz kuras muguras ietamborēts vārds „Suvenīrs”, bet – uz vēderiņa: „Turku karagūstekņi 1918.”
Līdzīgās domās ir pasaulē pazīstamā foruma „Perlenhäkeln” meistares, kuras ir izdevušas speciālu žurnālu, veltītu pērlīšu tamborējumu vēsturei. Arī viņas piemin turku kareivjus – gūstekņus kā pirmos, kuri tamborējuši cilindriskas pērlīšu auklas.
Mūsdienu pērlīšu tamborējumu versijai ir daudz vērtīgu īpašību. Tālab nav nekāds brīnums, ka, piemēram, Vīnes centra veikalos redzēsiet tamborētas auklas, kuras maksā ap 100 eiro, kas apliecina, ka roku darbs tiek augstu vērtēts.
Lai apmeklētu šo kursu, nepieciešamas priekšzināšanas tamborēšanā.

Atbildes uz jautājumiem pa tālr. 25553568
Pietiekšanās nodarbībai notiek aizpildot Anketu mūsu mājas lapā!

 • Nodarbības interesantas, saturīgas. Gribējās dzirdēt drusku vairāk no teorijas (liriskus stāstus, informāciju vai taml.), lai varētu saprast, ko īsti es varu un gribu.
  Meistardarbnīca – “Appītas šallītes un pērļoti auskariņi” L. Liepa
 • Mans nestandarta augums tika pietuvināts gandrīz ideālam. Lieliska un atsaucīga pasniedzēja. Patika viss, nekādu pretenziju nav.
  Meistardarbnīca – “Gudrā kleita“ Samanta K.
 • Liels paldies pasniedzējai. Viņai piemīt lieliska humora izjūta un prot katru iedrošināt un iemācīt sarežģītas lietas.
  Meistardarbnīca – “Appītas šallītes un pērļoti auskariņi” Elīna R.
 • Profesionāli un aizraujoši kursi. Šai meistarklasei būtu nepieciešama “modes skate”, lai iemācītos valkāt kleitas, kuras tiek pašūtas.
  Meistardarbnīca – “Superkleita” Sandra R.
 • Vienmēr esmu mocījusies ar biksēm un jau atmetu domu par tām. Nodarbībās uzkonstruēju piegrieztni un izveidoju maketu. Notika brīnums un bikses derēja kā uzlietas. Liels paldies par Jūsu Meistarklasi.
  Meistarklase “Ideālās bikses” Irina F.
 • Ieteikšu savām paziņām tāpēc, ka pašai ļoti patika.
  Meistardarbnīca – „Appītas šallītes un pērļoti auskariņi” Natālija M.
 • Tādu kursu nekur citur nav. Telpas lieliskas, viegli atrodamas, pilsētas centrā, labi iekārtotas.
  Meistardarbnīca – “Superkleita” Elīna Č.
 • Ieraudzīju informāciju par to, ka RODAS rīko kursus brīnumkleitas pašūšanā. Kleitu otrs nosaukums „transformeri” likās interesants, tikai ļoti saistījās ar mazu zēnu rotaļlietām: ir tādi krāsaini plastmasas robotiņi, kuri visādi pārveidojas. Nodomāju, ka tik moderna lieta noteikti  āizmēģina, bet man, dāmai labākajos gados, drosmīgi piegriezta trikotāža vairs īsti nepiestāvēs, tāpēc pierunāju meitu nākt par modeli manam šūšanas eksperimentam. Pirmajā dienā uzšuvām kleitu ar spārniem. Meitai izskatījās ļoti labi. Viņa vismaz stundu grozījās pie spoguļa un izmēģināja visādus veidus kā sasienami tērpa „spārni”.
  Meistardarbnīca – “Superkleita” Anda M.
 • Rakstu Jums, lai pateiktos par „gudro” kleitu, ko uzšuvu meistarklasē. Kad mājās uzvilku kleitu, vīram no pārsteiguma acis bija lielas. Tagad kolēģi nomocījuši ar lūgumiem, viņiem uzšuju kaut ko līdzīgu.
  Meistardarbnīca – “Gudrā kleita“ Marija N.
 • Nekad neko nebiju darinājusi ar krellītēm. Uz kursiem aizgāju tāpēc, ka pierunāja. Man uzreiz viss nepadevās, jo ir jau tālu pēc 50. Nodarbībās apguvu pamatprincipus un tas bija tik interesanti, ka līdz pusnaktij centos pabeigt šallīti. Tagad visām draudzenēm gatavoju dāvanas, viņas ir priecīgas.
  Meistardarbnīca – “Appītas šallītes un pērļoti auskariņi” Zigrīda L.
 • Man patika zinoša pasniedzēja, kā arī mierīga, radoša atmosfēra. Kursu tēma ļoti aktuāla, interesanta. Telpas mājīgas, jaukas.
  Meistardarbnīca – “Superkleita” Aija K.
 • Pasniedzēja ne tikai iemācīja šūt, bet arī ieteica kur var nopirkt lētu audumu un pasūtīt kvalitatīvus vācu stiprinājumus. Tā kā visiem iesaku!
  Meistardarbnīca – “Romiešu žalūzijas” Žanna P.
 • Mācot izgatavot manekenu, vēlams parādīt, kāds izskatās gatavs manekens un varētu piedāvāt iegādāties manekena statīvus.
  Meistardarbnīca – “Manekens” Elīna Č.
 • Liels paldies! Esmu ļoti apmierināta. Tagad darināšu visiem lieliskas dāvanas uz Ziemassvētkiem.
  Meistardarbnīca – “Tamborētas pērlīšu auklas” Anna M.
 • Ieguvu ļoti interesantu, labi saprotamu informāciju. Veiksmi, daudz klientu un radošu ideju visiem “RODAS” pasniedzējām
  Meistardarbnīca – “Manekens” Solvita B.
 • Es ļoti vēlējos savu virtuvi papildināt ar mūsdienīgiem aizkariem. Bet, noskaidrojot cik man tas izmaksās, nolēmu pati mēģināt iemācīties. Rezultāts man ļoti patika.    
  Meistardarbnīca – “Romiešu žalūzijas” Jevgēņija O.
  Apģērbu šūšanas tehnoloģija
 • Nodarbības ir interesantas, saturīgas. Es atnācu tāpēc, ka vēlējos izveidot dāvanu savai labākajai draudzenei. Bet tā aizrāvos, ka sapratu, ka turpināšu pīt vēl un vēl! Gan šalles, gan auskarus.
  Meistardarbnīca – “Appītas šallītes un pērļoti auskariņi” Ilona Č.
  Apģērbu šūšanas tehnoloģija
 • Ļoti profesionāla pasniedzēja, rūpīgi sagatavoti materiāli. Uzzināju daudzas tamborēšanas nianses, par kurām pirms tam nemaz nenojautu.
  Meistardarbnīca – „Īru tamborējumi” Zane K.
  Šūšanas kursi
 • Gaisotne ir ļoti pozitīva. Varētu vēl piedāvāt cepumus pie tējas, lai pietiktu enerģijas visai nodarbībai
  Meistardarbnīca – “Manekens” Rasma K.
  Apģērbu konstruēšana un modelēšana
 • Es šuju apģērbus jau 10 gadus. Daži klienti lūdz uzšūt arī aizkarus, līdz šim es atteicu. Tagad vairāk neatteikšu. Gan kursi, gan pasniedzēja ir super!
  Meistardarbnīca – „Mīkstie lambrekeni” Dace F.
  Apģērbu konstruēšana un modelēšana
 • Beidzot man ir bikses, kas tiešām ideāli pieguļ. Liels paldies pasniedzējai par jaunām zināšanām un sirds siltumu.
  Meistarklase “Ideālās bikses” Olga E.
  Apģērbu šūšanas tehnoloģija
 • Patika, bija interesanti. Vēlētos apgūt apakšveļas dizainu.
  Meistardarbnīca – “Manekens” Tamāra K.
  Apģērbu šūšanas tehnoloģija