Tamborētas pērlīšu auklas

Tamborētas auklas ir viena no tradicionālajām pērļošanas tehnikām. To apguvuši, Jūs varēsiet izgatavot lielu daudzumu dažādu rotu. Tieši tamborētās auklas ir tehnika, kurā strādājot, ne sevišķi labi kalibrētas pērlītes sagulsies līdzenās rindās. Tamborētās auklas ir mīkstas un elastīgas, tās lieliski saglabā formu, maigi un patīkami pieskaras Jūsu ādai.
Programmā:
1. nod. Turku auklas
2. nod. Cauruļveida pērlīšu auklas
KURSU ILGUMS – 8 stundas.
Pētot ilustrētu tamborētu auklu darināšanas aprakstu grāmatā vai žurnālā, dažkārt rodas jautājumi un neskaidrības. Mūsu pasniedzēji atbildēs uz Jūsu jautājumiem, nodemonstrēs visas pērlīšu auklu tamborēšanas nianses, izskaidros kā lasāmi tehniskie zīmējumi, kā jāizvēlas pērlītes, ierādīs kā piestiprināma rotas aizdare.
Turku auklas
Lai saprastu turku auklas tamborēšanas principu, neiztikt bez laba apraksta un speciālista paraugdemonstrējuma. Toties, pēc šīs metodes apgūšanas, gribas to pielietot vēl un vēl, bezgalīgi kombinējot visdažādākās materiālus. Jo turku auklai varat izmantot ne vien pērlītes un krelles, bet arī – stikla salmiņus, skaldītās pērlītes, akmens drumslas un gliemežvāku gabaliņus. Tātad šai tehnikai ir bezgala daudz varietāšu.
Šādas auklas ir ļoti plastiskas un top ātri. Darbam nepieciešamie materiāli: tamboradata, diegs, adatiņa pērlīšu uzvēršanai un pērlītes. Visām šīm sastāvdaļām jābūt savstarpēji salāgotām.
Mācību sākumposmā ir svarīgi, lai darba diegs būtu gaišā krāsā. Pašu diegu auklā īpaši saredzēt nevarēs, tāpēc praktiski visas krāsainās auklas var tamborēt no balta vai melna diega.
Cauruļveida pērlīšu auklas.
Ja vadāmies pēc vispārpieņemtās versijas, tad mūsdienu tamborētās pērlīšu auklas – caurulītes cēlušās Balkānos. To pirmsākums – tamborētas čūskiņas, kuras 1. Pasaules kara laikā karagūstekņu nometnēs Ēģiptē, Mezopotāmijā, Grieķijā un Mena salā tamborējuši turku karagūstekņi.
Kā pierādījumu šim faktam Valērija Hektora savā grāmatā „Pērļošanas māksla” ievietojusi fotogrāfiju, kurā redzama čūska, uz kuras muguras ietamborēts vārds „Suvenīrs”, bet – uz vēderiņa: „Turku karagūstekņi 1918.”
Līdzīgās domās ir pasaulē pazīstamā foruma „Perlenhäkeln” meistares, kuras ir izdevušas speciālu žurnālu, veltītu pērlīšu tamborējumu vēsturei. Arī viņas piemin turku kareivjus – gūstekņus kā pirmos, kuri tamborējuši cilindriskas pērlīšu auklas.
Mūsdienu pērlīšu tamborējumu versijai ir daudz vērtīgu īpašību. Tālab nav nekāds brīnums, ka, piemēram, Vīnes centra veikalos redzēsiet tamborētas auklas, kuras maksā ap 100 eiro, kas apliecina, ka roku darbs tiek augstu vērtēts.
Lai apmeklētu šo kursu, nepieciešamas priekšzināšanas tamborēšanā.
Atbildes uz jautājumiem pa tālr. 25553568
Pietiekšanās nodarbībai notiek aizpildot Anketu mūsu mājas lapā!