vinjet

Pajautājiet jebkuram, kurš daudzus gadus nodarbojas ar pērlītēm: amatierim, kolekcionāram, kurš pats ver rotas, pin auž vai darina krelles un- ja esat jauniņais šai lietā, noteikti izdzirdēsiet : „Piesargies! Pērlītes- ar tām var „inficēties ļoti ātri!”

Lai tūdaļ saliku visus punktus uz „i”, jau no paša sākuma gribam jūs brīdināt par iespējamām sekām …. Pārvelciet ar roku pāri mirdzošajām krellītēm, kuras izbārstītas uz paplātes… Ielūkojieties veikaliņā, kur tirgojas ar pērlītēm, kur izkarināti dārgumi no Eiropas Āzijas, Āfrikas un abām Amerikām…

Patīksminieties par lieliskajiem izstrādājumiem no stikla, sudraba, porcelāna, kaula, vara, raga, koka, pusdārgakmeņiem.

Un jūs esat nolemtas…

Kā par to pārliecināties? Ļoti vienkārši. Pacentieties godprātīgi atbildēt uz dažiem jautājumiem.

1. Vai Jūs sev apgalvojat, ka jebkurā momentā spējat šo nodarbošanos pamest- un tomēr to nedarāt?

Protams, uz pāris dienām pamest jau varat. Bet sestdienā kājas pašas aiznes Jūs uz tuvāko bižutērijas bodīti vai tirdziņu- „tikai paskatīties”. Un tur pagadās nejēdzīga rokassprādze ar vienu vienīgu satriecošu krelli. Jūs nopērkat rokassprādzi- pie vien- bet krelli iepiniet lieliskā, mūsdienīgā kaklarotā. Nu, nē, pirmdien noteikti jāatmet šī nodarbošanās.

2. Vai Jūs naktīs pieceļaties no gultas, lai nedaudz pastrādātu?

Jūs jau laižaties miegā un- pēkšņi- atceraties mazo stikla stobriņu ar pērlītēm, kuru šodien nopirkāt… tādām neaprakstāmas krāsas pērlītēm: kaut kas vidējs starp rozā, persiku krāsu un purpuru… viņas tā vizuļo… Un, kaut arī veselais saprāts Jums iebilst, Jūs izraušaties no gultas, apsēdieties pie galda un sāciet izkārtot rakstu.

-Vēl viens pērļošanas maniaks !!!

3. Vai Jums ir bijušas nepatikšanas darbā pērlīšu dēļ?

Jums pieder pārāk daudz brīnišķīgu rotaslietu, kolēģes pakāpeniski pārņem melna skaudība. Rotu jau tā ir vairāk nekā vajadzīgs, taču Jūs izgreznojat ausis ar pērlīšu auskariem- Jums tie tik ļoti piestāv… un priekšnieks sāk aizdomāties, vai tikai viņš Jums pārāk daudz nemaksā- viņš taču nezina, ka šādi auskari Jums izmaksā lētāk par tasīti kafijas.

4. Vai pērlīšu un krellīšu iegāde kaitē Jūsu budžetam?

Nu, ja tā, Jūs esat pazudusi. Jo krelles- tas ir lielisks kolekcionēšanas priekšmets (tās ir ne tikai skaistas, bet arī lētas (salīdzinājumā ar, teiksim, porcelāna tējkanniņām vai Van Goga gleznām). Ja Jums draud izputēšana, tātad Jūsu kolekcija jau sasniegusi Ēģiptes piramīdas apmērus.

-Nekavējoties vērsieties pie speciālista pēc palīdzības.

5. Jums šķiet, ka esat vienīgā, kura zaudējusi kontroli pār savu apsēstību ar pērlītēm?

Tā nav. Šādu aizrautīgu pērļotāju ir miljoniem. Mēs šķirojam savas pērlītes, glabājam kā vislielākos dārgumus, izjaucam un no jauna saveram no tām visus iespējamos juveliermākslas izstrādājumus. Mēs klīstam pa tirdziņiem, nenogurstoši „sēņojam” internetā, meklējot jaunu veikalu un mājas lapu adreses, mēs nopērkam saujiņu pērlīšu te, saujiņu- tur.

Jūs neesat vienīgā!

 

Ja Jūs atbildējāt uz šiem jautājumiem ar „nē”, tad esiet žēlsirdīga tām, kuras atbildēja „jā”. Nedomājiet, ka nekad ar mums nesatiksieties. Mēs esam Jūsu vecākās māsas un mīļās krustmāmiņas, mēs esam Jūsu kaimiņienes un darba kolēģes.”

/Kerola Teilore, „Pērlīšu rotas un raksti”/

Izdabājot šai neapvaldāmajai kaislībai- jūsu brīnišķīgajai apsēstībai ar pērlīšu darbiem, esam apkopojuši visas rokdarbu tehnikas, kurās, apvienojumā ar pamattehniku, iespējams iesaistīt arī jūsu iemīļoto materiālu- pērlītes. Kā redzat, iespējas ir praktiski neizsmeļamas: aušana, adīšana, tamborēšana, izšūšana, mežģīņu darināšana, mezglošana, filcēšana. Arī pašas pērlīšu tehnikas iespējas vēl nebūt nav izsmeltas- priekšmetu un dārgakmeņu appīšana, telpisku un plakanu figūriņu veidošana, trīsdimensionāli pērlīšu ziedi dažādās tehnukās un- pat miniatūri pērlīšu pinuma kociņi- bonsai. Piespraudes, auskari, tematiski rotājumi Ziemassvētkiem, kāzu svinībām un kristībām. Nāciet un apgūstiet to visu! Izbaudiet to visu! Mēs jūs gaidām un esam sagatavojušies.