vinjetAizkarus cilvēce izgudroja diezgan sen. Izkarinot dzīvojamās alās zvērādas, pirmatnējie cilvēki radīja ilūziju par istabu. Antīkajos mājokļos lielas kopējās telpas pārdalīja, piestiprinot pie kolonnām stieņus, kuriem ar gredzeniem pievienoja lielus auduma gabalus. Līdzīgi aizkari tika izmantoti gan Viduslaikos, gan Renesanses laikmetā, un tā – līdz pat Šekspīra laikiem. Paradums aizklāt ar aizkariem logus nav pats senākais.

Sākotnēji logus aizklāja ar slēģiem, aizsargāja no saules ar pārkarēm-markīzēm. Logu aizkari radās un attīstījās jau Jaunajos laikos, pakāpeniski kļūstot par ievērojamu interjera daļu. Atkarībā no modes, tie mainījās, te – krītot smagās ielocēs baroka laikmetā, te – koķeti grupējoties volānos rokoko laikos, te – skopi ieskaujot stingros ampīra logus. Taču īsts „aizkaru uzplaukums” notika nākot modē Bīdermeijera stilam, kam raksturīga bagātīga audumu pielietošana. Tieši tolaik, 19. gadsimta vidū, tika izgudroti praktiski visi modernie aizkaru veidi.

Mājas iekšējais iekārtojums vienmēr ir līdzinājies lielam spogulim. Tas atspoguļoja saimnieces raksturu, viņas gaumi, tieksmes un pat sīkās vājības. Vienveidīgi dzīvokļi ar obligāto sekciju gar sienu un mīkstām mēbelēm istabas stūrītī jau ir palikuši pagātnē. Jūs noteikti esat ievērojuši – visus pievilina oriģinalitāte, pašizpausmes iespējas, visi vēlas radīt personīgo ligzdiņu, kas nelīdzinātos nevienai citai.

Pat nelielas iekārtojuma pārmaiņas var spēcīgi ietekmēt visu mājas atmosfēru. Varbūt ir vērts pamēģināt? Piemēram, logi. Vai nav jau pienācis laiks šos aizkarus, kas priecējuši acis dažu pēdējo gadu desmitu garumā, nomainīt pret kaut ko modernāku? Jo reti kas tā izpauž mājokļa labklājības trūkumu, kā noputējuši, izbalējuši aizkari. Tos nomainīšana neprasa pārlieku lielas pūles, toties atjaunināšanas rezultāti būtu visai iespaidīgi. Ne velti mēdz teikt, ka vieglākais veids kā mainīt noskaņojumu mājās ir – nomainīt logu aizkarus, visu pārējo atstājot savās vietās. Jaunu aizkaru projektēšana sākas ar auduma krāsas izvēli.

Telpā dominējošās krāsas psiholoģisko iedarbību uz tajā atrodošos cilvēku ievēroja jau senos laikos. Vēlāk tika izdarīts liels skaits atklājumu par krāsas ietekmi uz psiholoģiju un zemapziņu. Izrādījās, ka dažas krāsas tonizē un uzmundrina, bet citas – otrādi, atslābina un bremzē psihiskos procesus. Šodien gaismas dziedniecību praktizē gan skaistuma salonos, gan veselības centros. Bet kurš mums var traucēt prasmīgi pielietot krāsu terapiju mājas apstākļos?

Lai saprastu, kurš stils imponē tieši Jums, kādi ir jums tīkamā stila kanoni, ir nepieciešams iepazīties ar visaktuālākie.Kā aprēķināt nepieciešamo aizkaru auduma daudzumu, cik lielas uzlaides jāparedz rukumam? Svagi, “pārmetieni”, lambrekeni, “kaklasaites”, džaboti, “zvaniņi” – kas tas ir? Kā tos modelē, konstruē, piegriež un šuj? Kāda starpība ir starp japāņu paneļiem un žalūzijām? Kā uztaisīt karnīzi? Uz šiem, un daudziem citiem jautājumiem, Jūs atradīsiet atbildes mūsu mācību kursos.

Padarīt Jūsu izstrādājums par neatkārtojamiem palīdzēs… lentīšu izšuvums. Šis rokdarbu virziens vēl ir jauns, taču ļoti daudzsološs. Mēs garantējam, ka pasūtījumi Jums sāks birt gluži no visām malām!

Taču mājas tekstils sevī ietver ne tikai aizkarus. Tie ir arī spilveni, mēbeļu pārvalki, gultas veļa un galdauti. Kā to visu saskaņot ar aizkariem, kā projektēt un pašūt – to visu mēs Jums ļoti detalizēti pastāstīsim.

Pašu rokām izgatavotas mājas tekstīlijas lieliski iederēsies dzīvojamā telpā, akcentēs saimnieka individualitāti un ar savu izsmalcinātību un šarmu priecēs viesu acis! Tas noteikti palīdzēs realizēt Jūsu sapni par ideālo mājokli un piešķirs jaunu toni ierastajam dzīves veidam.