Redizaina piemērs
Projekts
Apzināts dizains darbībā
Ikdienas darbā RODAS Studija mēs vadāmies pēc principa: ikviena cilvēka rūpes par apkārtējo vidi ir visas cilvēces labklājības un veselības pamats. Tāpēc, sekojot ilgtspējīga dizaina un atbildīga patēriņa idejām, mēs nolēmām daļu biroja interjera iekārtot, izmantojot tikai vintage mēbeles.
Kā viss sākās
Studijā bija sakrājies daudz virtuves fasāžu paraugu, un to ekspozīcijai bija nepieciešams plaukts. Portālā ss.lv atradām 70. gadu sekciju — tā tika atdota bez maksas, bija jāmaksā tikai par transportēšanu.
Vispirms sekciju rūpīgi notīrījām. Korpusu nolēmām atstāt nemainītu — tas būtiski samazināja darba apjomu. Fasādes noņēmām, noslīpējām, attaukotajām virsmām uzklājām sarežģītu zilu toni, ko izveidojām, sajaucot divas akrila krāsas. Sekcijas cokolu un koka rokturus nokrāsojām melnā krāsā, bet metāla detaļas attīrījām un noklājām ar zelta aerosola krāsu.
Neparasti risinājumi
Paraugu plaukta izveidei izmantojām sekcijas aizmugurējo sienu. Lai noslēptu nelīdzenumus, vispirms to pārklājām ar sinteponu, pēc tam apvilkām ar audumu. Šādu budžetam draudzīgu paņēmienu var izmantot arī dzīvojamajos interjeros — piemēram, telpu zonēšanai ar skapjiem.
Papildus sekcijai saņēmām arī televizora skapīti. Tā durtiņas pārkrāsojām, pašam skapītim pievienojām kājiņas un integrējām divas plauktu daļas no sekcijas. Rezultātā izveidojās oriģināls plaukts dokumentiem un materiālu paraugiem.
No atlikušās zilās krāsas nokrāsojām vintage krēslu, bet tā sēdekli pārvilkām ar autentisku 70. gadu vilnas audumu.
Detaļas, kas piesaista skatienus
Viesu uzmanību bieži piesaista dizainera darba galds. Tas sākotnēji bija nolietota virsma bez kājām. Virsmu aizšpaktelējām, nokrāsojām un dekorējām dekupāžas tehnikā, izmantojot papīra salvetes. Kājas un konstrukciju izgatavojām no koka brusām, iegādātām DEPO.
Piestāvošu koka krēslu arī atjaunojām — krāsojot un dekorējot līdzīgā manierē.
Īpaša vieta ir vintage taburetēm, kas bija ļoti sliktā stāvoklī. Tās sēdeklim uzšuvām spilvenu un uzklājām tamborētu pārklāju. Krietni bojātajām kājām izveidojām “zeķītes”, kas tika tamborētas īpaši šim nolūkam. Pēc noslīpēšanas kājas atstājām nekrāsotas — tās lieliski saskanēja ar pārējo mēbeļu stilu.
Tādējādi daļa mūsu biroja telpu kļuva par dzīvu piemēru tam, kā ar radošu pieeju novecojušiem interjera priekšmetiem var samazināt patēriņa apjomu un atkritumu daudzumu, tostarp tādu, kurus nevar pārstrādāt, piemēram, laminēto kokskaidu plātņu (LKSP) izstrādājumus.
Mūsu birojā var apskatīt arī citus RODAS Studijas redizaina projektus — ar flīžu, ģipškartona, veco mēbeļu un citu materiālu izmantošanu. Piedāvājam arī konsultācijas par interjera redizainu un palīdzam atrast veidus, kā vintage priekšmetus iekļaut mūsdienīgā vidē.

