Remonts
Sagatavošanās remontam
Iedomāsimies, ka jūs jau esat noskatījušies simtiem iedvesmojošu video un savākuši mapīti ar skaistiem interjeriem. Liekas, ka viss ir skaidrs, palikušas tikai dažas nianses – un var sākt remontu. Bet, ja tas ir jūsu pirmais remonts, jūs pat neapjaušat, ar ko nāksies saskarties.
Cilvēki bieži nožēlo, ka uzsākuši remontu bez skaidra projekta. Būvnieki neuzņemas atbildību par kopējo vīziju – viņiem ir svarīgi, lai jūs ātri pieņemtu lēmumus. Viņu iecienītākā frāze: “Darīsim, kā teiksiet, saimniece.” Un, ja neteiksiet – remonts apstāsies.
Lai netraucētu darbu, jūs steidzīgi pieņemsiet lēmumus, izvēlēsieties materiālus un skriesiet pa veikaliem. Laika rūpīgai izvēlei vienkārši nebūs. Tas noved pie pārsteidzīgiem lēmumiem, kompromisiem un liekiem tēriņiem.
Nav retums, kad būvnieki apzināti palielina darbu un materiālu apjomu – piemēram, aprēķinot visu sienu platību, neatskaitot logus un durvis. Rezultāts – papildu izmaksas, sajūta, ka viss notiek ne tā, kā plānots, un pastāvīgs stress.
Kā no tā visa izvairīties?
Ir trīs galvenie ceļi:
- Daļu lēmumu uzticēt būvniekiem.
Dažkārt tas strādā – ja paveicas ar komandu. Tomēr vairumā gadījumu būvnieki nav atbildīgi par dizaina izstrādi. Viņu uzdevums ir realizēt jau gatavu projektu, nevis izdomāt to uz vietas. - Sagatavoties pašiem.
Jūs varat apgūt dizaina kursus, iemācīties strādāt projektēšanas programmās, iepazīt aktuālās tendences un visu darīt pašu spēkiem. Tas ir iespējams, ja jums ir laiks un patiesa interese. - Uzticēties profesionālam dizaineram.
Tas ir drošākais ceļš. Dizainers palīdzēs izstrādāt saskaņotu interjeru, kā arī ņems vērā visas tehniskās nianses, lai remonts noritētu bez stresa un nepatīkamiem pārsteigumiem.
Svarīgi saprast – remontu nevajadzētu sākt ar dīvāna iegādi vai tapešu izvēli. Viss sākas ar detalizētu plānu: kur būs rozetes, kā tiks izvietotas caurules, kādi materiāli būs nepieciešami un kā izskatīsies katrs stūris.
Tikai ar skaidru projektu jūs varēsiet mierīgi un pārdomāti izvēlēties apdares materiālus un mēbeles, nevis steidzami risināt tehniska rakstura jautājumus – kur novietot rozetes un kā ierīkot un noslēpt kanalizācijas caurules.



