Idejas un padomi
Projekts
Redizains palīdz pielāgot mājokli jaunām vajadzībām, padarīt interjeru funkcionālāku, mājīgāku un harmoniskāku. Tas ir īpaši aktuāls īres dzīvokļos, kur nav iespējamas lielas pārbūves.
Atšķirībā no home staging, kas paredzēts īpašuma pārdošanai vai izīrēšanai, interjera redizains ir vērsts uz ērtu un individuālu dzīves vidi. Tā ir iespēja izpaust sevi, uzlabot ikdienas dzīves kvalitāti un vienlaikus samazināt ietekmi uz vidi.
Mid-Century Modern un vintage: stils ar raksturu





Viens no stiliem, kas lieliski sader ar ilgtspējīgu pieeju, ir Mid-Century Modern. Tas apvieno 1950.–60. gadu estētiku ar mūsdienu funkcionalitāti:
- izteiktas ģeometriskas formas;
- dabiski materiāli: koks, metāls, āda;
- maigi, silti toņi.
Šis stils atrodas popularitātes virsotnē, un vintage mēbeles var kļūt par pamatu unikālam interjeram. Atjaunojiet krēslus ar koka roku balstiem (Hans Wegner stilā), kumodes uz kājiņām, bufetes, “spider” lampas vai žurnālgaldiņus ar smalkām kājām. Galvenais – nepārslogot telpu: pietiek ar 1–2 akcentiem, lai interjers kļūtu stilīgs un atmosfērisks.
Tas ir ne tikai praktiski, bet arī iedvesmojoši — jūs pats veidojat sava mājokļa noskaņu, balstoties uz radošu un videi draudzīgu pieeju.
Apzināta pieeja interjera atjaunošanai
Ekoloģisks redizains nav tikai telpas pārmaiņa. Tā ir iespēja izpaust individualitāti, ietaupīt resursus un rūpēties par vidi. Šāda pieeja palīdz izveidot stilīgu, funkcionālu un ilgtspējīgu vidi, kurā patīkami dzīvot.
Divas pieejas redizainam
- Interjera redizains
Ietver telpas optimizēšanu: mēbeļu pārvietošanu, jaunas krāsu paletes izvēli, tekstilizstrādājumus, apgaismojumu un augus. Svarīgi ir arī kārtība un vizuālā trokšņa mazināšana.
- Priekšmetiskais redizains
Koncentrējas uz konkrētu mēbeļu atjaunošanu: pārkrāsošana, rokturu nomaiņa, jaunas funkcijas piešķiršana. Šī pieeja pagarina mēbeļu kalpošanas laiku un piešķir interjeram individualitāti.
Videi draudzīgu materiālu izvēle
Ilgtspējīga dizaina pamatprincips ir drošu un pārstrādājamu materiālu izmantošana. Piemēram, dabīgu koku var restaurēt un izmantot atkārtoti; skaidu plātnes (KSP) nav pārstrādājamas, jo satur kaitīgas sveķus.
Atkārtota mēbeļu izmantošana un restaurācija palīdz samazināt atkritumu daudzumu un oglekļa pēdas nospiedumu, jo nav jāražo jauni priekšmeti.
Redizains ar savām rokām: vienkārši un ilgtspējīgi
Interjeru var atjaunot arī bez profesionāļu palīdzības. Luk daži vienkārši un pieejami veidi, kā pārveidot vintage mēbeles:
- noslīpējiet un pārkrāsojiet mēbeles ar akrila krāsu;
- apstrādājiet koku ar eļļu, saglabājot tā faktūru;
- nomainiet furnitūru vai pievienojiet dekoratīvus elementus.