Remonts

8 dizaina mīti

Daudzu cilvēku apziņā joprojām dzīvi stereotipi, kuru dēļ dažkārt sadarbība ar dizaineri šķiet lieka, dārga vai pat bezjēdzīga. Apskatīsim, kāpēc tas nav tā — un kliedēsim populārākos mītus.

Mīts 1. “Svarīgākais dizainā ir skaists attēls
Patiesībā dizains nav tikai vizuāls noformējums. Tas ir process, kura pamatā ir ērtības, funkcionalitāte un telpas pielāgošana konkrētam cilvēkam. Ērts mājoklis nav žurnāla vāka cienīgs interjers, bet gan vieta, kur tiešām ir patīkami dzīvot. Īsts dizains sākas nevis ar sienu krāsu, bet ar loģisku plānojumu un saimnieku ikdienas paradumu izpēti.

Mīts 2. “Dizainers uzspiedīs savu vīziju”
Pieredzējis speciālists vispirms prot klausīties. Viņa uzdevums ir jūs saprast un piedāvāt risinājumus, kas atbilst jūsu gaumei un budžetam. Laba dizaina projekta pamatā ir dialogs, nevis pavēles. Klients vienmēr paliek galvenais lēmumu pieņēmējs, dizainers palīdz tikai profesionāli īstenot jūsu idejas.

Mīts 3. “Dizainers vienkārši izmanto Pinterest attēlus”
Dažreiz var šķist, ka dizainers tikai savāc skaistas bildes un ielīmē tās projektā. Bet patiesībā aiz šiem attēliem slēpjas liels darbs: telpas uzmērīšana, tehniskais uzdevums, plānojums, 3D vizualizācija, darba rasējumi, materiālu un mēbeļu specifikācijas, autoruzraudzība un dekorēšana. Tas viss ir daļa no visaptveroša projekta, pateicoties kuram jūsu mājokļa pārmaiņas norit pēc plāna un bez pārsteigumiem.

Mīts 4. “Dizainera pakalpojumi ir pārāk dārgi”
Nav obligāti jāpasūta pilns projekts. Dažkārt pietiek ar kvalitatīvu plānojumu, īpaši mazās telpās, kur svarīgs katrs centimetrs. Pat ar ierobežotu budžetu tas palīdz izvairīties no kļūdām un liekiem tēriņiem. Daudzi dizaineri piedāvā dažādus pakalpojumu komplektus — no konsultācijas līdz pilnai objekta komplektācijai.

Mīts 5. “Es pati visu atradīšu lētāk”
Vienas un tās pašas flīzes, galdi vai dīvāni dažādos veikalos var maksāt līdz pat pusotru reizi atšķirīgi. Dizaineri regulāri seko tirgus cenām un zina, kur un kad izdevīgāk iepirkties. Bieži vien klients, izmantojot dizainera atlaides un zināšanas, daļēji vai pat pilnībā kompensē projekta izmaksas.

Mīts 6. “Veikalā man uztaisīs projektu bez maksas”
Dažkārt mēbeļu veikali piedāvā “bezmaksas projektus”, bet tie parasti ir šabloniski risinājumi, balstīti tikai uz konkrētā veikala sortimentu. Tas nav individuāls pieejas veids, bet mārketinga instruments. Šādi projekti reti ņem vērā jūsu vajadzības un telpas specifiku — arī tāpēc, ka pusstundas laikā to nav iespējams noskaidrot.

Mīts 7. “Dizains vajadzīgs tikai jaunbūvēm un lielām mājām”
Tas ir viens no kaitīgākajiem mītiem. Arī vecās sērijveida mājās, piemēram, Hruščovkās, iespējams veikt pārdomātas un likumīgas pārbūves. Mūsdienīgas zonējuma metodes, apgaismojuma risinājumi un telpas pārplānošana ļauj radīt ērtu un skaistu vidi gandrīz jebkurā dzīvoklī.

Mīts 8. “Viss iepriekš minētais ir pilnīga patiesība”
Tas nav vienmēr tā. Dizaina projekta kvalitāte un saturs tieši atkarīgi no paša speciālista kompetences, pieredzes un ieinteresētības. Ja dizaineris nav profesionāls vai strādā pavirši, iepriekš minētie mīti var kļūt par realitāti.

Trīs padomi pirms dizaina projekta pasūtīšanas:

  1. Uzziniet vairāk par dizaineri.
    Pievērsiet uzmanību viņa izglītībai, pieredzei un īstenotajiem projektiem. Skaistas bildes Instagram vēl neko nenozīmē — daudz svarīgāk ir skatīties tehniskos rasējumus, reālas fotogrāfijas pēc remonta un klientu atsauksmes.
  1. Parādiet projektu savam būvniekam.
    Ja pats nepārzini būvniecību, apspried projektu ar savu būvuzņēmēju vai meistariem. Viņi var norādīt uz iespējamām kļūdām vai sarežģījumiem īstenošanā, kas palīdzēs ietaupīt laiku, naudu un nervus.

Veic pārbūvi tikai ar atļauju!
Ja plāno pārbūvēt dzīvokli, noteikti saņem atļauju Būvvaldē. Pretējā gadījumā vari saskarties ar naudassodiem un problēmām ekspluatācijā.

Iepatikās raksts?

Novērtējiet rakstu

Jūsu vērtējums

vai

Vai dalies ar šo stāstu soc tīklos:

Astoņi dizaina mīti